Renginių akimirkos | Šiaurės Lietuvos kolegija

 

RENGINIŲ AKIMIRKOS

 

Šeštadienio popietę (2017-11-11) į bendruomeniniuose šeimos namuose organizuojamą seminarą „Sveikos vaiko savivertės ugdymas“ atėjo nemažas būrys norinčių pagilinti žinias apie savivertę.
Savo vaikams linkime tik paties geriausio, bet kartais pasąmoningai galime perduoti prastą galvojimą apie save, kai jau suaugęs vaikas gali nusivertinti ar pervertinti save. Lektorius - psichologas, psichoterapeutas, supervizorius, knygos „Tikras Timas“ autorius TIMAS PETRAITIS įvairiais pavyzdžiais, filmo peržiūros, diskusijų pagalba paaiškino kokie yra žodžiai bei poelgiai, kurie padeda kurtis tvirtai ir adekvačiai jauno žmogaus savivertei, o kokiais žodžiais bei poelgiais ją pernelyg išpučiame ar sumenkiname.
Dėkojame visiems seminaro dalyviams, o ypač lektoriui Timui Petraičiui už įdomų seminarą.
Nekantraujame sulaukti ir kitų Timo Petraičio seminarų!

Artėjant visų Šventųjų dienai vis dažniau prisimename mylimus, artimus žmones, iškeliavusius anapilin. Ieškodami stiprių atsakymų, kaip įveikti netekties skausmą, susitaikyti su likimu, pasidalinti savu sielvartu ir užjausti kitą 2017 m. spalio 25 d. į seminarą „Netekties išgyvenimas šeimoje“, atėjo būrelis dalyvių. Nuostabios lektorės Elmyros Damonskienės dėka, pradžioje nedrąsiai, bet po truputį įsileisdami į savo sielvartą, dalyviai dalinosi savais išgyvenimais. Lektorė keldama jautrius klausimus seminaro metu patarė, kaip atnaujinti savo tapatumą, susikurti savitą autonomiškumą ir kaip pagelbėti sau, ir kitiems sumažinant netekties skausmą.

2017 m. spalio 10 dienos pavakarę į pirmą susitikimą (mokymų ciklas 18 val.) su savimi, programoje „Man patinka gyventi“ atėjo gausus būrys dalyvių. Seminaro metu dalyviai aktyviai diskutavo, išsakė savo norus, lūkesčius dėl tolimesnių susitikimų, ko tikisi ir kokio rezultato norėtų. Psichologė Virginija Servutienė nuoširdžiai padėkojo visiems susirinkusiems ir pažadėjo, kad per kitus susitikimus visi kartu aplankys gyvenimo stoteles: „Pajusk“, „Suvok“, „Veik“, „Mylėk save“...

Šiaurės Lietuvos kolegijoje įkurtuose bendruomeniniuose šeimos namuose pietiniame rajone, spalio 2 d., nepabūgę rudenėjančio oro, gausus būrys dalyvių atėjo įminti sėkmingo bendravimo mįslę. Praktinio seminaro „Ar kalbėjimosi gali būti per daug?“ metu, Lektorė Elmyra Damonskienė atkreipė dėmesį į vienas kitam svarbą, nesuvaidintą išklausymą, gebėjimą pozityviai priimti kitą žmogų tokį, koks jis yra, nesistengiant jo įsprausti į šablonus, paliekant erdvės kito kitoniškumui, unikalumui, drąsiai taisant santykių klaidas ir prisiimant atsakomybę už efektingą bendravimo rezultatą abejoms šalims net per įtemptą, pirmu žvilgsniu, destruktyvų konfliktą, jaučiant saiką kalbant ir tylint, suvokiant, kad mūsų geranoriškumas, išmintingas tikėjimas ir pasitikėjimas, minčių šviesa, sėkmingo bendravimo formulės žinojimas ir pritaikymas suponuoja ypatingą vertybę – kokybišką bendravimą. Tema labai plati, per kiekvieną seminarą atskleidžianti vis daugiau ir daugiau paslapčių...

Mūsų spalvingos emocijos it cheminiai lakmuso popierėliai-indikatoriai parodo, kaip mes vertiname situaciją susijusią su mūsų poreikių bei lūkesčių patenkinimu. Jei prarandame ryšį su savo emocijomis – stokojame energijos svarbiems tikslams siekti.

 Š.m. rugsėjo 11 d. visi norintys nerimą, pyktį ir pavydą paversti pozityvia jėga, stiprinančia šeimos gerovę atėjo į praktinį nemokamą seminarą „Nerimas, pyktis, pavydas: šių jausmų galia mūsų šeimos gyvenime“. Keturių valandų seminaras jaukioje „pasaulio kavinėje“ buvo kupinas drąsos, meilės ir entuziazmo dabartį kuriant pačiomis gražiausiomis gyvenimo spalvomis, suvokiant visų emocijų svarbą ir pritaikymo galimybes prasmingai ateičiai...

Šiaulių arenoje, Bendruomeniniai šeimos namai pietiniame rajone, rugsėjo 7 dieną dalyvavo parodoje „Tavo PIN KODAS 2017“. Jaukiai „įkurtus“ namučius noriai lankė vaikai bei jų tėveliai. Lankytojai buvo supažindinti su bendruomeniniuose šeimos namuose pietiniame rajone teikiamomis nemokamomis paslaugomis. Susidomėję ir besirūpinantys savo šeimos savijauta, emocine atmosfera ir santykių gerove buvo kviečiami į bendruomeninių šeimos namų pietiniame rajone vykdomas veiklas.

Kas „Aš“ esu? Kiekvienas anksčiau ar vėliau užduodame sau šį klausimą. Kuo „Aš“ šiandien kitoks negu vakar? Kas įtakoja „Aš“ pokyčius? Niekas nesikeičia – laukia nuopuoliai nepriklausomai nuo statuso ir įdėto triūso. Tikėtina, aplenktos gyvenimo stotelės: „Pajusk“, „Suvok“, „Veik“, „Mylėk save“... Ką būtina sužinoti, suvokti,  kad realizuotum „Aš“? Šitie ir kiti klausimai, pamastymai atvedė būrį dalyvių birželio 21 d. pavakarę į Šiaurės Lietuvos kolegijoje įkurtus bendruomeninius šeimos namus pietiniame rajone. Tai buvo pirmas mokymų ciklo „Man patinka gyventi“ susitikimas. Psichologė Virginija Servutienė, dalyvius supažindino su mokymų ciklo kiekvieno susitikimo žingsneliais, kurie padės kiekvienam rasti atsakymus, kaip nepasiduoti nuobodulio energijai, išlaikyti vidinę harmoniją, sveikatą.

Birželio 14-15 dienomis, Šiaurės Lietuvos kolegijoje įkurtuose bendruomeniniuose šeimos namuose pietiniame rajone, praktinio seminaro metu lektorė Elmyra Damonskienė, seminaro dalyviams atliekant praktines užduotis ir aktyviai dalyvaujant diskusijose, atsakė į daugelį kiekvienam kylančių klausimų: kaip siekti darnių santykių, kurių pagrindas – kokybiškas bendravimas? Kaip klausytis, kad suprastum? Kaip kalbėti, kad būtum išklausytas? Kokios moters ir vyro meilės kalbos? Ir į daugelį kitų, sėkmingo bendravimo klausimų.

Šiaurės Lietuvos kolegijoje įkurtuose bendruomeniniuose šeimos namuose pietiniame rajone š.m. gegužės 16-25-30 dienomis, kūrybiškos moterys rinkosi į Kūrybišką darnių namų klubą, kuriame plėtotojo asmenybės potencialą, išlaisvino vidines emocines galias, dalijosi asmenine patirtimi. Pirmuose užsiėmimuose dalyvės diskutavo, kūrė laimingą naująjį „Aš“. Paskutiniame, praktiniame užsiėmime pasakos herojų pagalba kūrė šeimos pasaką. Tikime, kad iš mažo klubo ateityje išaugs didelis ir darnus šeimų klubas. Klubo moderatorė - lektorė, dailininkė-tekstilininkė Izolda Žagrakalienė (VšĮ MTD "ARASAI" direktorė).

Gegužės 24 dieną, Šiaurės Lietuvos kolegijoje įkurtuose bendruomeniniuose šeimos namuose pietiniame rajone, suorganizuoti pirmi Pozityvios tėvystės mokymai, į kuriuos susirinko gausus būrys tėvelių, kurie supažindinti su mokymo programa kur laiptelis po laiptelio bus bandoma atpažinti tikrąsias netinkamo vaiko elgesio priežastis bei išmokstama efektyvesnių vaiko netinkamo elgesio korekcijos būdų. Bendraminčių tėvų grupėje bus diskutuojama, atlikinėjamos praktines užduotys, atsakoma į tėveliams aktualius klausimus.

Gegužės 17-18 dienomis Šiaurės Lietuvos kolegijoje įkurtuose bendruomeniniuose šeimos namuose pietiniame rajone vyko praktinis seminaras: „Nerimas, pyktis, pavydas: šių jausmų galia mūsų šeimos gyvenime“. Seminaro dalyviai lektorės Elmyros Damonskienės pagalba, nerimą, pyktį, pavydą ir liūdesį mokėsi paversti pozityvia jėga, stiprinančią šeimos gerovę.

Tarptautinei šeimos dienai paminėti, gegužės 18d. aikštėje prie Šiaurės Lietuvos kolegijos vyko LIEPORIŠKAS ŠEIMŲ SPORTADIENIS. Renginyje  buvo laukiami  nuo pačių mažiausių iki senjorų, kurie savo jėgas galėjo išbandyti įvairiausiose rungtyse.
Gausiausiai vaikučių subūrė rungtis „Kempinėlių tinklinis“, kur mažieji kovojo komandomis mėtydami kempinėles į priešininkų zoną. Nors rezultatai visų komandų buvo apylygiai, vis dėlto pergalę išplėšė komanda „Zuikučiai“. Ne ką mažesnio susidomėjo sulaukė vežimėlių slalomas, greičiausiai rungtį  įveikė mamytė Goda (13,19 s), paspirtukų slalomo nugalėtojas - Titas (11,94 s). Aktyviausia rungtis -šluotbolas, kuriame šeimos - mamos, tėčiai ir jų vaikučiai –ne tik galėjo įtvirtinti šluotos valdymo įgūdžius, bet ir turėjo įmušti kuo daugiau įvarčių į priešininkų vartus. Azartišką šluotbolo finalinę kovą vainikavo puikus aikštės išvalymas: rezultatu 3:1 komanda „Klaustukai“ nugalėjo „Supermenus“. Linksmiausioje  rungtyje „Mazgotės metimas“ paskutinis dalyvis Remigijus įveikė visus varžovus, numesdamas šluostę net 10 metrų. Viena skaniausių rungčių, kurios pagrindinis rėmėjas saldainių fabrikas „Rūta“, buvo saldainių valgymo varžybos. Tiek mažieji, tiek suaugę po sportiškų rungčių džiaugėsi galėdami pasistiprinti saldžiais dražė. Taip pat gardžius prizus renginio dalyviams buvo paruošusi Šiaulių mieste įsikūrusi jauki kepyklėlė „Prezo“.
Viso renginio metu vaikus džiugino „Mažųjų princų" animatorės Piratės su pripučiamu batutu „Piratų laivas" ir Meškiukas Rudnosiukas, visiems šventėms dalyviams buvo galima žaisti šaškėmis, badmintą, gražinti aikštę kreidelėmis, pūsti burbulus!
Šventės kūrėjams renginio metu talkino savanoriai, I A gimnazijos klasės moksleiviai iš Šiaulių universiteto gimnazijos.
LIEPORIŠKO ŠEIMŲ SPORTADIENIO organizatoriai - Šiaurės Lietuvos kolegija, dėstytojas Romualdas ir Renginių verslo vadybos antro kurso studentai, Bendruomeniniai šeimos namai pietiniame rajone, „Pramogų Karaliai“  - taria didelį AČIŪ visiems dalyviams, renginio svečiams bei rėmėjams, be kurių nebūtų geros nuotaikos, smagaus laiko, teigiamos energijos ir džiugių emocijų!