2022 m. lapkričio 9 d. ir lapkričio 11 d. organizacijoje „Šiaurės Lietuvos kolegija“ įvyko praktinės-kūrybinės dirbtuvės „Psichosocialinės pagalbos viešųjų paslaugų teikimo proceso ir kokybės gerinimas: iššūkiai ir galimybės“ (16 val.), kurias vedė lektorė – dr. Rita Misiulienė. Jose dalyvavo 10 organizacijos „Šiaurės Lietuvos kolegija“ psichosocialinės pagalbos viešųjų paslaugų vadyboje ir teikime dalyvaujančių darbuotojų. Praktines-kūrybines dirbtuves sudarė 2 tematinės dalys:
- „Psichosocialinės pagalbos viešųjų paslaugų teikimo proceso gerinimas NVO – šiuolaikinis požiūris ir praktika, kuri veikia“ – šios dalies ugdomojoje veikloje organizacijos darbuotojai patobulino kompetencijas apie psichosocialinės pagalbos viešųjų paslaugų teikimo procesą, jo valdymą, santykius su paslaugų teikėjais ir gavėjais, vidinę ir išorinę komunikaciją, galimas problemas ir jų sprendimo būdus. Buvo analizuojami praktiniai pavyzdžiai, įvairių organizacijų (Lietuvos, užsienio šalių) geroji patirtis, atliekamos praktinės užduotys, ugdančios darbuotojų sisteminį ir kritinį mąstymą, skatinančios įsitraukti į konstruktyvias diskusijas apie psichosocialinės pagalbos paslaugų kokybės kompleksinio gerinimo galimybes organizacijoje.
- „Psichosocialinės pagalbos viešųjų paslaugų poreikio ir kokybės vertinimas paslaugų gavėjų požiūriu – alternatyvūs vertinimo būdai ir formos“ – šios dalies ugdomojoje veikloje organizacijos darbuotojai gilinosi į psichosocialinės pagalbos paslaugų planavimą, poreikio identifikavimą ir kokybės dimensiją, aktualizuojant psichosocialinės pagalbos paslaugų gavėjų poreikius bei lūkesčius (jų tyrimą bei sistemingą vertinimą), patobulino kompetencijas apie psichosocialinės pagalbos paslaugų gavėjų grįžtamojo ryšio alternatyvas, psichosocialinės pagalbos paslaugų gavėjų nuomonės vertinimo būdus ir formas. Buvo analizuojami praktiniai pavyzdžiai, įvairių organizacijų (Lietuvos, užsienio) geroji patirtis, atliekamos praktinės užduotys, aktualios sudarant perspektyvinį psichosocialinės pagalbos paslaugų paketą ir siekiant tęstinio šių paslaugų kokybės gerinimo.
Praktinės-kūrybinės dirbtuvės vyko pagal projektą „Psichosocialinės pagalbos viešųjų paslaugų kokybės gerinimas: orientacija į paslaugų gavėjus“ (kodas NVOK 04411), įgyvendinamą pagal Nevyriausybinių organizacijų fondo 2022 metų nevyriausybinių organizacijų institucinio stiprinimo projektų atrankos organizavimo 2022 metais konkursą (kodas NVOK00143). Konkursą organizuojanti įstaiga – Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Projekto vykdytojas – NVO „Šiaurės Lietuvos kolegija“.
Pozityvu tai, kad Projekto veikla Nr. 1. „Organizacijos darbuotojų kompetencijų patobulinimas, įgyvendinant praktines-kūrybines dirbtuves „Psichosocialinės pagalbos viešųjų paslaugų teikimo proceso ir kokybės gerinimas: iššūkiai ir galimybės“ leido pagerinti organizacijos darbuotojų praktinius gebėjimus, kurie padės ateityje formuoti konstruktyvų santykį su psichosocialinės pagalbos paslaugų gavėjais, užtikrinti kokybišką grįžtamąjį ryšį, sistemingai vertinti šių paslaugų kokybę.