NVO Šiaurės Lietuvos kolegijoje įvyko 2 dienų mokymai „Santykio su darbo rinkai
besirengiančiais asmenimis kūrimas ir palaikymas: pokyčių motyvacijos ir „užnorinimo“ iššūkiai“ (16 ak. val.). 2024 m. lapkričio 5 d. ir lapkričio 13 d. vykusiuose mokymuose dalyvavo 18 nedirbančių asmenų atvejo vadybininkų ir kitų specialistų, dirbančių pagal Užimtumo didinimo programą iš įvairių Lietuvos savivaldybių (Šiaulių, Klaipėdos, Mažeikių, Šilalės, Biržų, Kelmės, Joniškio, Pasvalio, Kėdainių, Vilniaus raj., Raseinių, Rokiškio, Kupiškio, Telšių).
Mokymų lektorė Laura Švab, vadovaudamasi naujausiais moksliniais ir empiriniais tyrimais, realia paslaugų nedirbantiems asmenims teikimo patirtimi, dalijosi žiniomis ir praktikomis, gerinančiomis geresnį savęs kaip specialisto ir aptarnaujamų klientų pažinimą. Akcentuota, kad tai yra viena iš pagrindinių sąlygų užtikrinti klientams (paslaugų gavėjams) tinkamą emocinį palaikymą bei suteikti kokybiškas paslaugas. Mokymuose taikyti diskusijų, individualių ir grupinių užduočių atlikimo metodai, demonstruoti filmo „Traumos išmintis“ fragmentai ir įgyvendintos jų giluminio aptarimo sesijomis – tai skatino kitu kampu, atradus didesnius žmogiškumo ir empatijos resursus pažvelgti į klientus, jų problemas, kantriau ir kūrybiškiau ieškoti jų sprendimo galimybių.
Mokymų pabaigoje buvo identifikuoti esminiai nedirbančių asmenų atvejo vadybininkų tobulėjimo poreikiai ir lūkesčiai, įvertintos kitos šiam segmentui aktualios tematikos ir problematikos.
Organizacija Šiaurės Lietuvos kolegija ketina ir ateityje įgyvendinti ugdomuosius renginius, skirtus nedirbančių asmenų atvejo vadybininkams – mokymų vertingumą ir poreikį juos tęsti patvirtina pozityvūs dalyvių atsiliepimai:
- Dėkoju už tikrai vertingus mokymus (Diana)
- Mokymai buvo labai informatyvūs, tam tikra prasme jautrūs ir tikrai privertė apie daug ką susimąstyti… Lauksiu kitų mokymų (Donata)
- Didelis dėkui už tokį neeilinį, mąstymą keičiantį seminarą ir galimybę susipažinti su lektore (Jurgita)