Ne kiekvienas smurtas palieka mėlynes, bet kiekvienas smurtas palieka pėdsaką. Jis įsitvirtina žmogaus viduje: baimėje kalbėti, nepasitikėjime savimi, nuolatinėje įtampoje ar gėdoje, kurią sunku paaiškinti.
Psichologinis, seksualinis, ekonominis ar socialinis smurtas gali būti mažiau matomas, tačiau jų pasekmės – gilios. Ilgainiui žmogus ima tikėti, kad jis to vertas, kad tai – jo gyvenimo dalis, kurią reikia tiesiog iškęsti. Tokios mintys dažnai neleidžia ieškoti pagalbos.
Tačiau iš tiesų, smurtas nėra norma. Jis nėra nei santykių „krizė”, nei „auklėjimo priemonė”, nei „emocijų nesuvaldymas”. Smurtas – tai kontrolės forma, sistemingas kito žmogaus žeminimas ar žalojimas.
Kalbėti apie patirtą smurtą sunku, bet tai – pirmas žingsnis į sveikimą. Kuo greičiau pradedamas atsigavimo procesas, tuo greičiau žmogus gali susigrąžinti pasitikėjimą, saugumo jausmą ir savo gyvenimą.
Jei jautiesi, kad tavo situacija nepakenčiama, bet nežinai, nuo ko pradėti – kreipkis pagalbos. Tavęs niekas neteis. Priešingai – išklausys, padės suprasti, ką galima padaryti, ir padės atsitiesti. Nereikia kentėti vienam. Niekada nevėlu ieškoti pagalbos.
Kur kreiptis pagalbos Šiaulių regione
Specializuotas kompleksinės pagalbos centras, veikiantis Šiaurės Lietuvos kolegijoje, teikia nemokamą, konfidencialią pagalbą:
Emocinė konsultacija ir saugumo plano sudarymas
Psichologo pagalba
Teisinės konsultacijos ir dokumentų rengimas
Kontaktai:
El. paštas: siauliuapskritis@slk.lt
Tel. Šiaulių miestas, Akmenė, Pakruojis, Joniškis: +370 622 44999
Tel. Šiauliai, Kelmė, Radviliškis: +370 676 88421
Daugiau informacijos: www.slk.lt/pagalba-smurta-patyrusiems