Naujos kompleksinės pagalbos paslaugos vaikams ir tėvams, išgyvenantiems skyrybų krizę

Pasidalinkite:

Share on facebook
Share on email

Socialinių paslaugų teikėja „Šiaurės Lietuvos kolegija“ pradeda įgyvendinti projektą „Kompleksinės pagalbos paslaugos vaikams ir tėvams, išgyvenantiems skyrybų krizę“ (Projekto kodas – 04889).

Projekto tikslas – suteikti kokybiškas paslaugas bei kompleksinę pagalbą 30 Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono skyrybų krizę išgyvenančių vaikų ir jų tėvų (vaiko atstovų pagal įstatymą), įgyvendinant psichologinio smurto prevenciją, mažinant skyrybų  trauminės patirties pasekmes bei padedant  spręsti ginčus dėl vaikų ir kitus nesutarimus.

Bus įgyvendintos 7 Projekto veiklos:

  1. Individualių įvadinių psichologinių konsultacijų (60 val.) įgyvendinimas 30 skyrybų krizę patiriančių vaikų ir jų tėvų, identifikuojant problemas ir numatant jų sprendimo galimybes Projekte teikiamų paslaugų apimtyje.
  2. Šeimos konferencijos paslaugų suteikimas (150 val.) ne mažiau nei 5 vaikams, įtraukiant ne mažiau nei 5 tėvus, išplėstinės šeimos narius bei sprendžiant ginčus dėl vaikų ir kitas su skyrybomis šeimoje susijusias problemas.
  3. Grupinių užsiėmimų „Skyrybos šeimoje – kaip bendrauti su vaiku“ (30 val.) įgyvendinimas ne mažiau nei 8 tėvams, aktualizuojant bendravimo su vaiku ypatumus ir siekiant sumažinti vaiko neigiamus išgyvenimus dėl skyrybų.
  4. Psichologinio konsultavimo grupinių užsiėmimų (16 val.) įgyvendinimas ne mažiau nei 8 vaikams, užtikrinant psichologinio smurto prevenciją ir skyrybų krizės sukeltas neigiamas emocines pasekmes padedančią įveikti psichologinę pagalbą.
  5. Savitarpio pagalbos grupės (16 val.) įgyvendinimas ne mažiau nei 8 tėvams, užtikrinant psichologinę paramą, padedančią atsigauti po traumuojančių išgyvenimų, spręsti ginčus dėl vaiko ir kitus nesutarimus.    
  6. Individualių psichologinių konsultacijų (168 val.) įgyvendinimas ne mažiau nei 20 skyrybų krizę patiriančių vaikų ir jų tėvų, iš jų 120 val. konsultacijų suteikiant ne mažiau nei 12 vaikų ir 48 val. – ne mažiau nei 8 tėvams.
  7. Individualių teisinių konsultacijų (48 val.) įgyvendinimas ne mažiau nei 8 skyrybų krizę patiriantiems tėvams, padedant spręsti ginčus dėl vaikų, kitas teisės aktais apibrėžtas situacijas ir nesutarimus dėl skyrybų.

Projektas „Kompleksinės pagalbos paslaugos vaikams ir tėvams, išgyvenantiems skyrybų krizę“  įgyvendinamas pagal Nevyriausybinių organizacijų projektų, skirtų paslaugoms vaikams ir šeimoms krizinėse situacijose (paauglystės krizė, skyrybų krizė) teikti, atrankos 2022 metais konkursą (Konkurso kodas – VKRB00164), kurį organizuoja bei finansuoja Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Daugiau naujienų