Įgyvendintas antikorupcinių mokymų ciklas Šiaulių apskrityje: paskutinė (aštuntoji) grupė suformuota Pakruojyje

Pasidalinkite:

Share on facebook
Share on email

Pagal projektą „Šiaulių apskrities jaunimo antikorupcinis ugdymas didinant įsitraukimą į viešosios politikos formavimą” (K2-O1-IP-V-152) bei įgyvendinant veiklą Nr. 2.1. „Interaktyvių mokymų įgyvendinimas 160 jaunimo atstovų 7 Šiaulių apskrities savivaldybėse pagal patobulintą neformaliojo antikorupcinio ugdymo ir viešojo valdymo pasiūlymų rengimo bei teikimo atsakingoms institucijoms programą „Jaunimo antikorupcinių iniciatyvų variklis – pilietinis aktyvumas ir į(si)traukimas į viešojo valdymo sprendimų priėmimą“ bei naudojant parengtą metodinę medžiagą „easy to read““ įgyvendinti paskutiniai mokymai Pakruojo rajono savivaldybės jaunimo atstovams (aštuntajai grupei).

Mokymai vyko Pakruojo atvirame jaunimo centre 2023 m. birželio 8 d. ir birželio 12 d. Jaunimas ieškojo atsakymų į klausimą, ar visada tai, kas teisėta, ką leidžia įstatymai, yra ir moraliai sąžininga? Diskutuota apie šiuo laikotarpiu išryškėjusį klausimą dėl savivaldybių tarybų narių transporto išlaidoms ir kanceliarijai skirtų lėšų panaudojimą. Jaunimo lyderiai išsakė poziciją bei nuomones, kaip kiekvienas mūsų  galime prisidėti prie valstybės valdymo bei jo gerinimo, aktualizuota nevyriausybinių organizacijų veikla. Korupcijos kontekste aptartas interesų grupių formavimasis. Mokymų pabaigoje įgyvendinta aplinkosaugos bei sveikatos ir sporto komitetų savivaldybėje simuliacija. Dalyviai siūlė didinti baudas už taršą, nelegalią žvejybą ir medžioklę. Buvo iškelta sveikos gyvensenos pamokų idėja. Taip pat įvykdyta mokymų dalyvių  apklausa, įvertintas mokymų poveikis jaunuoliams, jų nusiteikimas įsitraukti į viešojo valdymo pasiūlymų rengimą ir teikimą atsakingoms valstybės ir savivaldybės institucijoms tiek kitų Projekto veiklų apimtyje, tiek inicijuojant bei dalyvaujant šio pobūdžio veiklose savarankiškai ar veikiant kaip jaunimo organizacijos nariui.

Projektas vykdomas pagal 2014-2021 m. Europos ekonominės erdvės (EEE) ir Norvegijos finansinių mechanizmų (Norvegijos FM) Aktyvių piliečių fondo programą (APF) Lietuvoje ir finansuojamas Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis.

Daugiau naujienų

socialinis darbuotojas, siaures leituvos koelgija, socialines paslaugos,siauliai, darbo pasiulymas, darbo skelbimas, bendruomeniniai namai, specialistas

Ieškome naujo komandos nario

„Šiaurės Lietuvos kolegija“, dirbanti socialinių paslaugų teikimo srityje, kviečia į komandą prisijungti socialinių paslaugų specialistą darbui Šiauliuose.  Pagrindiniai reikalavimai: • socialinio darbuotojo ar socialinio pedagogo

Skaityti daugiau »
senjoru piknikas siaures lietuvos kolegija socialine veikla

Senjorų piknikas – po Šiaurės Lietuvos kolegija stogu

Organizacija SENJORO įgyvendino puikią iniciatyvą – į renginį „Senjorų piknikas“ susirinko daugiau nei 30 Šiaulių miesto senjorų. Renginys planuotas Beržynėlyje, tačiau lietus privertė rinktis planą „B“- renginio dalyvius ir svečius priėmė nevyriausybinė organizacija „Šiaurės Lietuvos kolegija“, šios SENJORO įgyvendintos socialinės iniciatyvos parneris.

Skaityti daugiau »